בוא להיות משפץ תפילין מצליח!

קורס שיפוץ תפילין

קורס משפצי תפילין של 'מרכז דעת' פותח את הדלת לעולם מקצועי שממלא בסיפוק והגשמה עצמית. תלמידי הקורס זוכים להכשרה המעולה ביותר האפשרית בשוק שפותחת דלתות למקצוע מפרנס, מכניס ובעל משמעות גדולה לכל יהודי באשר הוא.

אודות קורס שיפוץ תפילין

לבתי התפילין צריכה להיות צורה מדויקת מאוד על מנת שהתפילין יהיו כשרות. על משפצי תפילין מוטלת האחריות לוודא כי כל אחד שיניח את התפילין יעשה זאת עם זוג תפילין כשרות ומהודרות, וכי הן ללא פגם או בעיה. בקורס משפצי תפילין תלמדו כיצד לוודא כי התפילין אכן כשרות במבט מעמיק, איך לבחון היטיב את התפילין ואיך לתקן כל פגם, אם חלילה התגלה. כתלמידי הקורס תזכו ללהכשרה מהרבנים והמרצים המומחים ביותר בשוק, על מנת להבטיח שתוכלו להגיע לעבודה מצויידים בכל הידע הדרוש ולהתפרנס ממעשה ידיכם ברווח ובכבוד.

למה ללמוד דווקא בקורס משפצי בתי תפילין של מרכז דעת?

בגלל הותק
והניסיון

הניסיון רב השנים שנצבר ב'מרכז דעת' במשך שנים ארוכות של לימוד, הוראה והדרכה, מאפשר לנו לתת לך את המסגרת המקצועית ביותר. זאת יחד עם השם הטוב שנוצר למרכז במשך השנים, יסייעו לנו להוביל אותך בדרך למקצוע תורני מבוקש.
קורסים תורניים מקצועיים

הלמידה המעמיקה
והצוות המיומן

הקורס מקנה לתלמידים את כל הידע ההלכתי והמעשי הדרוש כדי לעסוק במקצוע תורני בעל חשיבות גדולה כשלתוצאות העבודה משמעות גדולה לכל יהודי באשר הוא. צוות המרצים בקורס הוא מהמקצועיים והמיומנים בשוק שמעביר את הידע גם לתלמידים.

בגלל הליווי
בסיום הקורס

במרכז דעת לא נזרוק אותך למים הסוערים המקצועיים לבד אלא נלך יחד איתך יד ביד גם אחרי סיומו של הקורס הרשמי. מומחי המרכז והרבנים עומדים לרשות כל בוגר בכל שאלה מקצועית והלכתית כדי להבטיח את הגב והביטחון בדרך להצלחה בעזרת ה'.

בנוסף לקורס כל תלמיד יקבל סיור במפעלי שיפוץ תפילין + סדנת שיווק עצמי.

תוכנית הלימודים בקורס שיפוץ תפילין

תכנית הלימודים כוללת הכשרה השקפתית והלכתית לצד הכשרה מעשית מקיפה כדי לספק לכם את מירב הסיכויים להצלחה. בין התכנים הנלמדים:

  • הכרת בתי התפילין, פתיחתם והכנתם להכנסת הפרשיות
  • הכנסת הפרשיות (רש"י ור"ת)
  • תפירת הבתים בגיד + תפירת הבתים לבתים "מכוונות" והדבקתם
  • העמדת הבתים והכנתם לצבע
  • שיפוץ בתים ישנים, תיתורא עליונה, מעברתא ותיתורא תחתונה
  • הכנת הצבע וצביעת הבתים
  • שיוף הצבע וגימור הבית
  • קשירת הרצועות בהתאם לשיטות השונות
 • שיעור בונוס! "חילוץ" פרשיות תקועות והכנסת פרשיות עבות

משך הקורס

משך הקורס הוא כ-12 מפגשים המפרשים על פני כשלושה חודשים.

תעודת משפץ תפילין מוסמך

בסיום הקורס מקבלים הבוגרים תעודת הסמכה ממרכז דעת. לתלמידים מצטיינים יעניק 'מרכז דעת' את המלצתו בנוסף לליווי הצמוד לו זוכים כל התלמידים.

הדרישות ללימוד קורס שיפוץ תפילין

תנאי קבלה – כדי להתקבל לקורס יש לעבור ראיון עם רב בכיר מטעם מרכז דעת. 
תוך כדי הלימודים – ישנה חובת נוכחות ב-85% מהשיעורים בקורס
עם סיום הלימודים – יש לעבור את המבחן העיוני והמעשי בציון של 75% לכל הפחות.

מידע נוסף על שיפוץ בתי תפילין

על פי ההלכה, חייבים התפילין לעמוד בשורה של הלכות ותתי הלכות על מנת שיהיו כשרים. רמת הדיוק הנדרשת היא כזאת שגם אם העין אינה מזהה את הפגמים, יש לבצע בדיקה מקצועית באמצעות זכוכית מגדלת וכלי מדידה על מנת לוודא את כשירות התפילין. כך למשל, אם פינה אחת של בית התפילין מעט נמעכה, הרי שכבר לא מדובר בריבוע מושלם ויש צורך בשיפוץ. כיוון שלא מעט יהודים  מניחים תפילין, ללא קשר לרמת שמירת המצוות שלהם, נדרשים לא מעט משפצי בתי תפילין והאופק התעסוקתי יהיה פתוח בעזרת ה' בפני בוגרי הקורס.

מהנעשה במרכז דעת
דילוג לתוכן