גם אתה יכול להיות מנקר מעולה!

קורס מנקרים

הקורס שהביא מהפכה לשוק הבשר מזמין גם אותך להצטרף וללמוד מקצוע מבוקש וייחודי בקורס מרתק, שיוביל את בוגריו להצלחה. והכל תוך ליווי רבני צמוד, במהלך הקורס וגם בסיומו.
קורס ניקור של מרכז דעת הוא הקורס הראשון שהביא את תחום הניקור לכולם! הקורס הוא חלוץ ופורץ דרך והוא הכשיר את עולם השחיטה להביא לכולם את כל חלקי הבהמה בצורה מהודרת וכשרה

אודות קורס מנקרים

בשנים האחרונות זוכים אוכלי הכשרות ליהנות מעוד חלקי בשר המותרים לאכילה והכל אודות למקצוע הניקור שזכה לעדנה. עד לפני שנים לא רבות נאלצו השוחטים היהודים למכור לגוי חלקים רבים מכל בהמה שנשחטה, שכן אבד לנו הידע הדרוש לביצוע מלאכת הניקור להכשרת חלקים אלו. מלאכת הניקור היא מלאכה תובענית, שמכשירה את אותם חלקים באמצעות הסרת החלב וגיד הנשה שנאסרו לאכילה. לפני כעשור, פתח ׳מרכז דעת׳ את הקורס הראשון בתחום והעמיד דור חדש של מנקרים מומחים בתחומם.בשל העובדה שהתחום הינו חדש ומתפתח ובשל העובדה שהתלמידים המגיעים מכל העדות ומכל החוגים מתמקצעים בניקור על פי מגוון השיטות וההכשרים, הם זוכים לדרישה רבה מצד מערכות הכשרות בארץ, ויחד עם זאת גם לפרנסה טובה במקצוע מוערך ומיוחד.

למה כדאי ללמוד ניקור בקורס ניקור של 'מרכז דעת'?

קורסים תורניים מקצועיים

תוכנית הלימודים
הותיקה והמקיפה

התכנית נבנתה לפני כעשור והעמידה דור של בוגרים מוכשרים שמכירים את החומר לפני ולפנים מבלי לוותר על פסיק וכדי להבטיח הצלחה מקסימלית בשוק התעסוקה.

היחס האישי
והליווי הצמוד

תלמידי המרכז זוכים ללמוד בכיתות קטנות שמבטיחות כי אף תלמיד לא יאבד בסבך החומר. לאחר סיום הקורס וההסמכה, רבני המרכז זמינים לשאלות התלמידים שיודעים כי יש להם גב תורני והלכתי בכל רגע שיצטרכו.

בשביל
העתיד

העובדה שמדובר במקצוע חדש יחסית מאפשרת אפיק תעסוקתי נרחב ובשל השם שצבר מרכז דעת בשוק, תעודה של מטעמו ממתגת את הבוגרים כמומחים בתחומם ועל כן מבטיחה פרנסה בשפע בעזרת ה'.

בנוסף לקורס כל תלמיד מקבל ערכת מנקר מלאה + ספרי לימוד + סדנת שיווק עצמי.

תוכנית הלימודים בקורס מנקרים

תלמידי הקורס ילמדו על תהליך הניקור בפן התיאורטי ובפן המעשי עם הצמדות לכל פרט ופרט על מנת שיוכלו לתת את המענה הטוב ביותר לכל צרכי הכשרות של ענף הבשר. בין החומרים הנלמדים:

  • הכרת הציוד הנדרש והכנתו למלאכת הניקור
  • הכרת מבנה הבהמה וחלקיה
  • לימוד יסודות וסדר הפירוק
  • לימוד יסודות הקילוף
  • לימוד שיטת החיטוט ויסודותיה
  • הכרת החלקים הרלוונטיים בבהמה
  • לימוד סדר הניקור לפרטיו
  • הכרת חתיכות הטריפה ומיקומן

משך הקורס

משך הקורס הוא כ-26 מפגשים המתפרשים על פני כ7 חודשים.

תעודה

כל אחד מבוגרי הקורס יזכה לקבל תעודה והמלצות שיפתחו בפניו שערים בעז"ה:

  • תעודת הסמכה יוקרתית מטעם 'מרכז דעת'.
  • המלצה ממנקר מומחה לבתי מטבחיים

הדרישות ללימוד קורס מנקרים

תנאי קבלה – כדי להתקבל לקורס יש לעבור ראיון עם רב בכיר מטעם מרכז דעת. 
תוך כדי הלימודים – ישנה חובת נוכחות ב-85% מהשיעורים בקורס
עם סיום הלימודים – יש לעבור את המבחן העיוני והמעשי בציון של 75% לכל הפחות.

כל מה שצריך לדעת לפני הרשמה לקורס מנקרים

קורס ניקור

אם אתה שואף ללמוד מקצוע תורני, מבוקש ואם ביקוש אדיר ופוטנציאל פרנסה גדול במיוחד, קורס ניקור של מרכז דעת זה המקצוע המושלם עבורך. הקורס יכול לבא גם כהשלמה לקורס שחיטה.

בקורס תלמד את כל הרקע התורני הנדרש על מנת לעבוד כמנקר מומחה, במהלך הקורס תתנסה בבית מטבחיים בניקור של בהמות, תלמד איך להבחין בין חלקי הבשר, תלמד איך לפרק את הבהמה לנתחים, איך לזהות טריפה, איך לזהות את החלקים הכשרים.
בסיום כ-7 חודשי לימוד תבחן על שליטתך בחומר הנלמד ותקבל תעודת מנקר מומחה, לאחר הקורס תקבל המלצות ועזרה במציאת עבודה מכובדת בתחום הנלמד.

מקומות עבודה אפשריים לבוגרי קורס ניקור

בסיום הקורס יש לא מעט בתי עסק שישמחו להעסיק מנקר מומחה, כמו למשל יבואני בשר למינהם, בתי מטבחיים, קצביות. מעל זה ניתן ליסוע לתקופה קצרה לחול לקהילות יהודיות ברחבי העולם שבמבצעים בעצמם את השחיטה וישלמו היטיב על עבודתו של מנקר מומחה. כיום הביקוש רב בהרבה על ההיצע ולכן התשלום הוא גבוה ורב במיוחד, צרו עוד היום קשר עם מרכז דעת ושאלו אותם על קורס ניקור.

 

מהנעשה במרכז דעת
דילוג לתוכן