למה באמת ללמוד מקצוע תורני?

הרב שמואל גנוט

מקצוע תורני

אם תשאלו כל אברך צעיר, האם אי פעם הוא יצא לעבוד, הוא יביט עליכם כאילו נפלתם מהירח. אבל המציאות לפעמים מתדפקת על הדלת ונאלצים לצאת לעבודה כדי לפרנס את ביתם. אולם מצד שני עולם התורה והחיבור לעולם התורה חשוב להם, מה הם יכולים לעשות? אז כן, כיום ברוך ה' אסתייעא מילתא ויש הרבה מקצועות תורניים שאפשר להתפרנס מהם בכבוד. כל אחד יכול ללמוד מקצוע אליו הוא מתחבר.
במאמר הבא אנו, ב"מרכז דעת" נעמוד על אותם מקצועות:

קורס מדריכי חתנים:

כיום כל בן ישיבה חייב לקבל הדרכה לפני שהוא מתחתן. כל השנים הוא התחנך לריחוק מאישה, והנה, לפתע עולם הפוך… תפקידו של מדריך חתנים להעניק כלים לחיים. לדעת איך לנהל ויכוח עם אשתו, מתי לוותר ומתי לעמוד על העקרונות שלו. המדריך גם כן מלמד הלכות טהרת המשפחה שהם בדרך כלל אינן ידועות בכלל לבחור חרדי הקלאסי. לכן, מקצוע זה הוא פופולארי, וחשוב לקבל הדרכה ראויה ממי שעבר קורס הדרכת חתנים מקצועי.

קורס מסדרי חופה וקידושין:

מעבר לפן הפרקטי בסידור חופה וקידושין ולימוד כתיבת הכתובה, מסדרי החופה לומדים איך לעמוד על במת החופה ולקרב את הזוג והקהל הלא דתי ליהדות הטובה והיפה, אך ללא התפשרות על כללי ההלכה. בקורס שנבנה מתוך ניסיון בשטח, ב"מרכז דעת" תלמדו לעומק את הדרישות ההלכתיות מחד ואת המיומנויות לנהל חופה מאידך כדי להפוך למסדר חופות ולהתפרנס ממקצוע מכובד.

קורס סופרי סת"ם:

אם אתם אוהבים לעבוד בנחת ובשקט, ואתם בעלי יכולת דיוק וריכוז, מקצוע סופרות סת"ם הוא בדיוק בשבילכם. צריך לדעת שסופר סת"ם צריך להיות אדם ירא שמים, והכתיבה צריכה להיעשות בצורה קדושה ולשם כתיבת סת"ם. המקצוע הוא מלא סיפוק ואפשר להתפרנס ממנו בכבוד.
בקורס לומדים איך לייצור כתב יד יפה ומדויק על פי ההלכה.

קורס מדריכות כלות:

בקורס מדריכות כלות לומדים את כל הלכות החופה והקידושין וכן את אמנות הליווי של הכלה הצעירה לחופתה, כדת משה וישראל ותוך התחשבות מלאה ברגע המרגש מאוד עבורה. אם ברצונך ללמוד מקצוע משמעותי וללוות כלות צעירות בחופתן הקורס הזה יתאים לך במיוחד.

קורס שוחטים:

בקורס שחיטה לומדים שיעורים עיוניים בהלכה, בהם דיני שחיטה, כיסוי הדם, טחול ועוד. הלומדים בקורס שוחטים של "מרכז דעת" מתנסים באופן מעשי בשחיטה בבתי מטבחיים ובמשחטות, בפרקטיקה של השחזת הסכין, כדי להעמיד את הסכין חד וחלק, בדיקת הסכין וגילוי פגימות בהרגשה עדינה.  אם אתם בעלי מסוגלות שחיטה ואתם לא נבהלים מדם, מקצוע השחיטה הוא בשבילכם.

קורס מנקרים:

עולם הניקור הוא חדש יחסית בעולם השחיטה. בעבר היו זורקים את החלק האחורי של הבהמה מאחר שלא היו מומחים במלאכת הניקור והיו מוכרים לגוי את החלק בהפסד ניכר. כיום, שחזר הידע ומכירים את ההלכות הדרושות, יכולים שוב לחזור למלאכת הניקור בלי להפסיד חצי מהבהמה. הלכות אלה נלמדות בקורס מנקרים מומחים של "מרכז דעת". קורס מנקרים מלמד את מלאכת הניקור באופן מקיף ומעמיק ונותן הכשרה מקצועית ומעשית הן בפרקטיקה והן בפן ההלכתי.

קורס משגיחי כשרות:

בשנים האחרונות יותר ויותר עולה הדרישה למקצוע משגיח כשרות, מכיוון שעוד ועוד מסעדות הופכות לכשרות. בקורס משגיחי כשרות ב"מרכז דעת" מלמדים את כל ההלכות הרבות והסבוכות בנושא הכשרות. המשגיח אמור להתמצא בכל ההלכות הקשורות למטבח כגון הפרשת חלה, בדיקת חסה שלא יהיו בה חרקים, הפרשת תרומות ומעשרות, בדיקת עופות, ברירת קטניות, בישול עכו"ם, היכרות עם הליכי ייצור מזון וחומרי הגלם ועוד… למעשה, כל אוכל שנכנס לבית העסק חייב לעבור את אישורו של המשגיח.

קורס מוהלים:

המצווה הראשונה בתורה היא ברית מילה. בקורס מוהלים לומדים את הלכות ברית מילה הכתובות בשולחן ערוך ויו"ד. כמו כן, בפן המעשי מתנסים בברית מילה באמצעות מודלים דמויי מקור ומכירים את הפן הרפואי לפני הברית, במהלכה ולאחריה. הקורס מיועד לאנשים יראי שמיים שמסוגלים לבוא במגע עם דם. הקורס של 'מרכז דעת' מעניק לתלמידיו את מלוא היכולות הטכניות, ההלכתיות והמקצועיות בדרך למקצוע תורני מבוקש עם אופק תעסוקתי מבטיח.

קורס שיפוץ תפילין:

מלאכת שיפוץ התפילין דורשת ידיים טובות. בקורס שיפוץ תפילין של "מרכז דעת" לומדים את הפרקטיקה הנצרכת. איך מוציאים ומכניסים את הפרשיות, תפירת הבתים ואופן ההדבקה, הכנת הצבע וצביעת הבתים. הקורס מיועד לאנשי מלאכת כפים האוהבים להתעסק בפרקטיקה. 
למה ללמוד מקצוע תורני ב"מרכז דעת"? 
אין ספק שיש כמה מקומות שאפשר ללמוד מקצועות בתחום התורני. אז למה ללמוד ב"מרכז דעת"?

  • לימוד בכיתות קטנות: אנו מקפידים על כמות תלמידים מצומצמת בכל כיתת לימוד, כדי לתת יחס אישי וליווי לכל תלמיד.
  • סבסוד לקורסים: בכל הקורסים יש סבסוד של עלות הקורס. 
  • ל"מרכז דעת" ותק וניסיון רב השנים של לימוד, הוראה והדרכה. כל אלו מאפשרים לנו לתת מסגרת מקצועית ביותר ומסייעים לנו להוביל אותך בדרך למקצוע תורני מבוקש.
  • ליווי למציאת פרנסה: בכל הקורסים, כל תלמיד מקבל בסיום הקורס סדנה לשיווק עצמי. כמו כן, אנו מציעים אפשרויות השמה במציאת עבודה בתחום. 
  • כל הקורסים מאושרים ומוכרים מטעם הרבנות הראשית לישראל.

אתם מוזמנים לברר אצל תלמידים שכבר למדו ב"מרכז דעת", ולקבל את חוות דעתם האמינה אודות הקורסים שלנו. מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה

הירשם לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן