רוצה להדריך כלות? זה מה שאת צריכה לדעת

הרב שמואל גנוט

קורס הדרכת כלות

המעבר מחיי הרווקות לחיי הנישואין, הוא מעבר לא ברור ומובן מאליו. לא רק נשים שאינן שומרות תורה ומצוות אינן מכירות את התחום, אלא גם, ואולי בפרט, הכלות הבאות מבתים חרדיים, אינן מכירות בכלל את הנושאים הנצרכים להן ללמידה והכנה לקראת חיי הנישואין והקמת הבית היהודי.

מה צריך לדעת לפני קורס הדרכת כלות

הנשים הנכנסות בברית הנישואין חייבות להכיר את ההלכות בתחומי טהרת המשפחה וחיי האישות, ומעבר לכך – עליהן להיות מוכנות לשינוי חד בין החיים אותן הכירו עד כה לחיים אליהן הן נכנסות. 

אחד מהנדבכים החשובים ביותר בתפקידה של מדריכת כלות הוא לדעת כיצד להתאים את עצמה ואת הדרכתה לכלה המיועדת, שהרי אין דין כלה דתיה כדין כלה חילונית, וברור שההדגשים הניתנים בהדרכה שונים מאישה לרעותה. 

הדגשים שיש לדעת

אם ברצונך להכיר לעומק את אחד היסודות המרכזיים עליהם נשען הבית היהודי ולהתמצא בדינים, המצוות והכללים ההלכתיים הנוגעים לטהרת המשפחה, ואף לחנוך צעירות רבות ולהכינן לכניסה לברית הנישואין ולציידן בכל הידע הדרוש להן כדי לנהל חיי נישואין ומשפחה מאושרים וטהורים – קורס הכשרת מדריכות הכלה יכול להיות בדיוק מה שאת מחפשת.

קורס מרתק זה יעזור לך להשתלב בעבודת קודש זו, וללוות נשים צעירות ברגעים המרגשים של הכניסה לחופה ובניית הבית והמשפחה. אז בואי ליהנות מלימודים מרתקים ואיכותיים – בואי ללמוד בקורס מדריכות כלות.

נושאי הלימודים בקורס הדרכת כלות והכשרת בלניות הם רבים, מגוונים ומרתקים. הלימודים כוללים את התכנים והנושאים הבאים: הלכות טהרה, תפקיד מדריכת הכלות ואחריותה, תקשורת בזוגיות, מהות הנישואין, תקשורת בין אישית טובה ומלבבת, קדושת חיי האישות, יחד עם העלאת נושאים של מודעות עצמית, היכרות עם תהליכים פיזיולוגיים ורפואיים, הרצאות אורח של רופאים, יועצי נישואין ורבנים, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, שיקנו לבוגרות הקורס את כל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למדריכת הכלות האולטימטיבית, הכשרה והמלבבת.

הירשם לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן