מרכז דעת – מקצוע תורני

הרב שמואל גנוט

מרכז דעת

מרכז דעת הוא מרכז הכשרה מוביל ומתקדם למקצועות תורניים. המרכז פועל בישראל ובעולם מזה כעשור, במהלכו הכשיר אלפי בוגרים לשלל מקצועות תורניים הנלמדים במוסדותיו. הקמת המרכז לפני יותר מעשור היוותה מהפיכה של ממש בתחום ההכשרה התורנית, בעיקר לאור מיעוט מוסדות הלימוד ורמת הלימוד הירודה שהייתה נהוגה עד אז. מרכז דעת, שקיבל את ברכתם של גדולי ומאורי הדור שליט"א ואשר פועל תחת הכוונתם המתמדת, ביסס מערכי קורס נרחבים ומועשרים לכל המקצועות התורניים הנלמדים בו. בכלל זה, ביסס המרכז תפיסה של הרחבת מעגלי הידע של התלמידים מעבר למעגלי הידע ההכרחיים לביצוע מלאכתם התורנית, לצד תפיסה המשלבת בצורה הרמונית ומוקפדת בין העבודה ובין הקודש שבעבודת הקודש אותה הם צפויים למלא למען ולטובת העם היהודי והדורות הבאים.

קורסים מקיפים ומקצועיים בשלל מקצועות תורניים

במטרה לבסס עתודה מקצועית של בעלי מקצועות תורניים למען הדורות הבאים של העם היהודי, בארץ ובעולם, פיתח מרכז דעת סט שלם של קורסים להכשרת דור חדש של בעלי מקצועות תורניים על פי סטנדרטים של מצויינות ומקצוענות תוך הקפדה בהלכות עתיקות היומין המלוות את העם היהודי לאורך הדורות. במסגרת זו, מקיים המרכז מערך של קורסים להכשרת מדריכי חתנים ומדריכות כלות לטובת עולם הנישואין, קורס שחיטה, קורס ניקור וקורס משגיחי כשרות לטובת עולם הכשרות, קורס סופרי סת"ם וקורס שיפוץ תפילין לטובת עולם התפילה וכמובן קורס מוהלים שישמרו על הגחלת של ברית אברהם. כל הקורסים מבוססים על עקרונות פדגוגיים מתקדמים, ובכלל זה חובת עמידת בתנאי קבלה, חובת עמידה במינימום נוכחות בקורס וחובת עמידה בציון מעבר למבחנים מעשיים ועיוניים כאחד.

התנהלות מקצועית של מרכז מקצועי

מרכז דעת הוא מוסד הלימודים הראשון בישראל, בארה"ב ובאירופה בתחום ההכשרה התורנית, מביא איתו ניסיון רב שנים בתחום ומנוהל על ידי נבחרת של רבני ת"ח, יר"ש ובעלי ניסיון עשיר בלבד. תהליכי הלימוד מבוצעים בקבוצות קטנות ובפיקוח מלא של המרכז על עבודת הרבנים וזמינים אונליין לרשות תלמידים מכל רחבי העולם. המרכז מציע פרישה גאוגרפית נרחבת מצפון ועד דרום הארץ ומעמיד לרשות התלמידים את התנאים הטובים ביותר לרכישת הכלים והידע המקצועי הנדרשים להם על מנת להתמחות בתחום לימודיהם. בנוסף לכך, מכשיר המרכז את תלמידיו גם בהיבט העסקי והכלכלי לקראת הפיכתם לאנשי מקצוע עצמאיים המבקשים להתפרנס מעיסוקם, מלווה אותם בצעדיהם הראשונים בשוק ומעניק סיוע בהשתלבות במקום העבודה.

בוגרי הקורסים של מרכז דעת נהנים מתעודות הסמכה רשמיות של המרכז ועל פי הצורך גם תעודות הסמכה של הרבנות הראשית לישראל ומוסדות תורניים רלוונטיים נוספים. אם אתם רואים את עצמכם מתפרנסים מעבודת קודש, משרתים את הדורות הבאים של העם היהודי וממלאים את ייעודכם הדתי במקצוע תורני, מרכז דעת מזמין אתכם ליצור קשר עוד היום ולעשות את הצעד הראשון לקראת המטרה.

הירשם לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן