מה לומדים בקורס מדריכות כלות?

הרב שמואל גנוט

קורס מדריכות כלות

בשבועות שלפני החתונה עומדת כל כלה בצומת הכי מרכזי ומשמעותי בחיים שלה. היא הולכת לעבור מחיים נוחים ונעימים בבית ההורים לחיים חדשים לחלוטין עם בעלה לעתיד, תוך בניית בית על יסודי התורה והמצווה.

השבועות האלו מלווים בחששות גדולים מפני העולם החדש שנפתח, ומדריכת הכלות היא זו שמלווה את הכלה הטרייה בשביל החיים, ההלכתי והרגשי כאחד. מדריכת כלות חייבת להיות בקיאה בהלכה ורגישה גם יחד, כדי שתוכל להיות המשענת המתאימה עבור הכלה הנרגשת והמעט חוששת. אז איך נהיים מדריכת כלות? מה לומדים בקורס מדריכות כלות? התשובות במאמר שלפניכם:

מה צריך לדעת לפני שאני הולכת ללמוד הדרכת כלות?

לפני שמתחילים את הקורס את צריכה להיות מודעת לגודל האחריות שהולכת להיות מוטלת על כתפייך. את תהיי זו שתוכלי לדאוג לכך שבת ישראל, טהורה וכשרה, תגיע הכי מוכנה לרגע החשוב ביותר בחייה, ועליך לקחת על עצמך את התפקיד החשוב והרגיש הזה רק מהסיבות הנכונות. נכון, מדובר במקצוע ששכרו בצידו, אבל חשוב שתהיי חדורה בתחושת שליחות ושתאמיני באמת שתוכלי להתנהל ברגישות המרבית הנדרשת בתחום עדין ורגיש זה.

אם החלטת שזהו ייעודך, לסייע לנשים להגשים את חלומן ולבנות בית יהודי טהור וכשר – מרכז דעת הוא המקום המושלם בשבילך ללמוד להיות מדריכת כלות. מתוך מודעות ואחריות תגשי לקורס שילמד אותך כיצד תכיני את הכלה לחיי נישואין מאושרים על פי כל כללי ההלכה, תלמדי כיצד להתאים את עצמך לכלה היושבת מולך ואיך מעבירים את ההלכות בצורה המכילה והמתאימה ביותר. 

בתום ההכשרה המקצועית, תוכלי להפוך, בעזרת השם, למדריכת כלות רשמית ומוכרת מטעם הרבנות הראשית לישראל, ותוכלי לעסוק במקצוע מתגמל ומספק.

מהם נושאי הלימוד בקורס מדריכות כלות?

כיוון שתחום הדרכת הכלות הוא כל כך רגיש ועדין, ב'מרכז דעת' מציידים את מדריכות הכלות במהלך הקורס במגוון רחב מאוד של כלים, איתם יוכלו המדריכות להשתמש במהלך ההדרכה.

בקורס ילמדו המדריכות כיצד להכין את הכלה להתמודדות עם תקופת האירוסין, עם יום החופה ועם חיי הנישואים עצמם. בין שלל הנושאים תינתן למדריכות סקירה היסטורית והלכתית על התחום; ייערכו לימודים מקיפים שיעסקו בפן ההלכתי ואף בפן ההשקפתי, ויינתן סט כלים שיעניק למדריכה יכולות לסייע בשלום בית ובייעוץ לאחר הנישואין וכן בהעצמת הקשר הזוגי.

איך לבדוק האם הקורס מתאים לי?

ראשית – תבדקי האם את מוכנה לכך נפשית. הסיטואציה היא מאוד עדינה ורגישה, הנושאים עלולים לפעול בצורה שונה על כלות שמגיעות ללא שום ידע מקדים ועלייך לבדוק האם את מחפשת מקצוע מכניס או שאת חדורה בתחושת שליחות.

בנוסף, יש לבדוק את הגוף שמציע את המסלול: עלייך לבחור את הגוף שמספק את ההדרכה המקיפה והמעמיקה ביותר, תוך שימת דגש הן על הצד ההלכתי והן על הפן הנפשי.

מה עוד צריך לדעת על קורס מדריכות כלות?

  • הקורס מיועד לנשים נשואות (או נשואות בעבר) בלבד, בעלות רקע תורני מתאים.
  • משך ההכשרה נע בין שלושה חודשים לחצי שנה.
  • לארח עמידה בתנאי הקורס ובמבחנים, כל משתתפת תקבל תעודת הסמכה יוקרתית מטעם 'מרכז דעת' ואישור מדריכה מוסמכת ע"י הרבנות הראשית לישראל.

אז לסיכום: מה לומדים בקורס מדריכות כלות?

בקורס מדריכות כלות תלמדי כיצד להכין את הכלה הנרגשת לחיי הנישואין בפן ההלכתי, ולא פחות חשוב – בפן הרגשי. הצטרפי לקורס ההדרכה של מרכז דעת, ותצאי עם מקצוע מספק ורווחי, חדורת תחושת שליחות.

הירשם לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן