מה זה מדריך חתנים טוב

הרב שמואל גנוט

קורס מדריך חתנים

מדריך חתנים טוב הוא מדריך שמעניק כלים לחיים; הלכות טהרת המשפחה בדרך כלל אינן ידועות בכלל לבחור חרדי; המדריכים שהיו באמת אנשים צדיקים העבירו כמה מפגשים עם נתונים יבשים ושבלונים בתיבול מאמרי חז"ל

 

אחרי תקופה ארוכה שחיפשתי את זיווגי כבעל אבדה אשר מחזר על אבדתו, מצאתיה. נפגשנו חמש פגישות כמקובל. והנה נשברה לה הצלחת. הכול היה מלא אורות. אני זוכר שחזרתי לישיבה והנה על יצועי כבו האורות ומחשבות חדרו למוחי ולא נתנו לי מנוח. הטרידו אותי בעיקר שלוש מחשבות: בשש שנים האחרונות אני יושב והוגה בתורה. הישיבה מספקת לי את כל צרכיי. פנסיון מלא. מעולם לא התמודדתי עם שאלות של מחיה. מחשבה שניה: אף פעם לא גרתי עם אישה, איך מתנהלים איתה? הרי ברור שהאינטראקציה בין אישה לגבר שונה מאינטראקציה מול חבר חדר בפנימייה. מחשבה שלישית: איך אדע את כל הלכות טהרת המשפחה.. בבוקר קמתי כשהמועקה נראית על פני, והנה המשגיח ניגש אלי ואמר לי: דבר ראשון, מזל טוב. דבר שני, אני יודע על מה אתה חושב. הנה קח לך רשימה של מדרכי חתנים ובחר לעצמך את מי אתה רוצה. 

אז מה זה מדריך חתנים? 

מדריך חתנים טוב שלמד בקורס מדריכי חתנים של "מרכז דעת", צריך לדעת להתאים את עצמו איך לדבר באופן  אינדיבידואלי מול החתן. יש חתנים שצריכים יותר פירוט ועזרה לאחר שכל חייהם התחנכו לריחוק מאישה, והנה לפתע עולם הפוך…
יש בחורים הצריכים שיעזרו להם בהפגת מתחים ולחצים ובפתרון התלבטויות בדרך לחופה. 

כלים לחיים בדרך התורה:
מדריך חתנים טוב הוא מדריך שמעניק כלים לחיים. אפילו את הדרך לדעת איך לנהל וויכוח עם בת הזוג, מתי אתה צריך לעמוד על העקרונות שלך ומתי לוותר, ומהי צורת הוותור.
עוד נושא חשוב, הלכות טהרת המשפחה בדרך כלל אינן ידועות בכלל לבחור חרדי הקלאסי. על כן תפקיד המדריך ללמוד יחד עם הבחור הלכות אלה שהן הלכות הבסיסות לקדושת הבית.
גם את הפן ההשקפתי של בנית בית של תורה והיחס של היהדות כלפי נשואים מנחיל המדריך לחתן. 

כמה פגישות מקיימים עם מדריך החתנים?

בדרך כלל מוקבל שמקיימים חמישה מפגשים שמקיפים את כל העניינים הקשורים בבית היהודי

המדריכים של פעם:

בעבר, כל בחור שהתארס היה הולך למדריך חתנים שהישיבה עבדה איתו. המדריך לא היה בהכרח מתאים לבחור. ואם הבחור יותר מודרני? ואם לא נוצרת כימיה בין הבחור למדריך ואין ביניהם הבנה? עוד בעיה, המדריכים שהיו באמת אנשים צדיקים העבירו כמה מפגשים עם נתונים יבשים ושבלונים בתיבול מאמרי חז"ל כפי שנמסרו להם במשך שנים מרבותיהם. הם לימדו את נושא הבית היהודי ללא כל התחשבות בשינוים העוברים על הבחור החרדי, או איך בפועל צריך לנהוג. לפעמים גרמו חס ושלום לנזק בלתי הפיך. 

על כן, "במרכז דעת" הוקם קורס מדריכי חתנים שתפקידו לסייע לזוג בבניית הבית, הן בפן הכלכלי והן בפן הפיזי. גם החלק הרגשי הבחור לומד איך להתנהל עם אישה בכל העניינים . בוגרי הקורס מקבלים תעודה מדריך מוסמך מטעם הרבנות הראשית לישראל ותעודת הסמכה מטעם "מרכז דעת".

 

הירשם לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן