החשיבות במדריכת כלות מקצועית

הרב שמואל גנוט

מדריכת כלות

מזל טוב! את כלה! ההכנות לחתונה ולחיי הנישואין הן רבות ומרגשות: בחירת שמלת כלה, איפור ותסרוקת, מציאת דירה ורהיטים, ועוד דברים רבים, קטנים וגדולים, שחייבים לסדר לפני החתונה.

עם זאת, אסור, כמובן, להתעלם מהצד הרוחני של העניין. גם בצד ההלכתי וגם בצד הרגשי את פתאום נכנסת לטריטוריה חדשה ולא מוכרת, ועלייך למצוא את אשת המקצוע המתאימה שתסייע לך לפסוע בזהירות בשבילים החדשים. אז למה כל כך חשוב למצוא מדריכה שעברה קורס הדרכת כלות מקצועי?

1. הצד ההלכתי

אחרי החתונה נכנסים לעולם שלם של הלכות, שלא הכרת לפני כן אפילו טיפה. הכל שונה ואחר, מלחיץ ומרגש גם יחד, ויש להיערך בהתאם. מדריכת כלות מקצועית תוודא שאת לומדת היטב את כל ההלכות הרלוונטיות, אבל תעשה זאת בעדינות רבה, בהתחשב ברגישות הנושא. 

אם את מרגישה שהמדריכה מעבירה לך את ההלכות בקרירות, או בצורה מזלזלת וחסרת רגישות – חפשי לך מדריכה אחרת. את לא צריכה לסבול ברגעים חשובים כל כך. מלבד ההלכות שאת צריכה לדעת, מדריכת כלות מקצועית תבהיר לך מתי את צריכה ללכת לשאול רב, ותמליץ לך על רבנים מומחים בתחום. מדריכת כלות טובה באמת תזכיר לך גם שדלתה נשארת פתוחה, ואת יכולה לבוא ולהתייעץ איתה בנוגע לכל דבר גם לאחרי החתונה.

2. הצד הרגשי

בשונה מבמקומות אחרים, בציבור הדתי והחרדי בני הזוג עוברים לגור יחד בפעם הראשונה רק לאחר החתונה. מלבד ה"חיכוך" והמפגש הראשוני בין בני הזוג, שניהם גם נתקלים בפעם הראשונה בשותף לדירה שהוא מהמין השני. כן, הוא צריך להתרגל לזה שיש שערות ארוכות במקלחת, והיא צריכה להתרגל לזה שזוג גרביים אחד יכול להספיק ליומיים.

מדריכת כלות מקצועית תסביר לך במפורט כיצד יש לגשת לקשר זוגי בכלל, ולחיים לצד גבר בפרט. מתוך מודעות ואחריות, היא תספק לך סט כלים שיסייע לך בשמירה בשלום בית ובהעצמת הקשר הזוגי, ותכין אותך לחיי נישואין מאושרים על פי כל כללי ההלכה.

3. בינו לבינה

בציבור הדתי והחרדי הטהור, נושאים שבינו לבינה נלמדים רק בסמוך לחתונה. בשל כך, לעיתים, ההבנה של הנושאים בינו לבינה בציבור החרדי עלולה להתחיל עוד קודם לכן, מחשיפה למראות אסורים. אם מדריכת הכלות לא תדע להעביר את ההסברים הרלוונטיים בצורה הרגישה והטובה ביותר, הבעיות עלולות להקשות על חיי הנישואין התקינים, ובהיעדר טיפול מתאים הזוג עלול להתדרדר להתמכרות למראות אסורים. מדריכת כלות מקצועית תדע מלכתחילה להבהיר את הכל בצורה מפורטת ועל פי כללי ההלכה, כך שלא יהיה צורך להגיע, חלילה, למקומות כאלו.

מזל טוב כלה, את מוכנה לחתונה! שיהיה בשעה טובה ומוצלחת!

חפשי מדריכת כלות בוגרת קורס הדרכת כלות של מרכז דעת, כדי להיות בטוחה שתקבלי מדריכה אדיבה ונעימה, שתספק לך את כל המידע הרוחני וההלכתי הדרוש טרם החתונה.

הירשם לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן