אתגרים בעולם השחיטה

הרב שמואל גנוט

קורס שחיטת בהמות

בים הם האתגרים בעולם השחיטה היהודי, לאורך השנים יהודים רבים מסרו את נפשם על אכילת בשר ועוף כשר. והיום אנו ניצבים על מאות משחטות המייצרות בשר ועוף כשרים. רק בחוץ לארץ מספקים כיום למעלה ממאה אלף טון בשר בשנה, וזאת באמצעות מאות שוחטים שלמדו קורס שחיטה, הנוסעים בכל רחבי העולם  לחודשים ארוכים מחוץ לבית. לישראל מגיעות מאה שלושים אוניות בשנה כשהם מובילות בקר וצאן. צריכת הבשר בארץ עומדת על מאה ארבעים ושתים טון בממוצע בשנה.

 

האתגרים הגדולים בעולם השחיטה הכשרה

איסור השחיטה הכשרה: 

בשנים האחרונות מדינות רבות באיחוד האירופי מנסים לקדם חוק לאסור את השחיטה הכשרה. החוק טוען שהשחיטה הכשרה גורמת לצער בעלי חיים. מה שהוא כלל אינו נכון. השחיטה הכשרה היא הומנית ביותר. בעוד השחיטה הטריפה שטרם השחיטה הבהמה עוברת הימום על ידי מכת חשמל היא אכזרית ביותר. החוק מלא באנטישמיות במיוחד כאשר שחיטה כשרה לא הוכחה מדעית כגורמת סבל נוסף לבעלי החיים. ההיפך הוא הנכון, השחיטה הכשרה מתבצעת על ידי חיתוך עם סכין חד לקנה הנשימה וקנה הושט, וגם הורידים שמוליכים את הדם למוח נחתכים, וזרימת הדם נפסקת. כך שהמוח אינו מרגיש כלום. 

נסיעה לחוץ לארץ לזמן ממושך: 

רבים מהשוחטים טסים לחוץ לארץ לתקופות ארוכות למשחטות ברחבי העולם. שם הם נתקלים בחוסר ידיעת השפה המקומית שיכולה לגרום לאי הבנות ובלבולים. 

הקושי בלהיות במקום קר ומנוכר רחוק מהמשפחה. שבתות מחוץ לבית. לא קל להיות רחוק מהבית והגעגועים עושים את שלהם. אומנם היום יש אמצעים טכנולוגים שעוזרים להפיג את הגעגועים. אבל אינו דומה שמיעה וראיה דרך המחשב, אל מול החום האנושי בבית. 

שכר השוחטים נאה, ועבודה של חודשיים מחוץ לבית יכולה לפרנס משפחה בכבוד לתקופה ארוכה. 

 

בקורס שוחטים של מרכז דעת, חוץ מהפן ההלכתי, מלמדים גם את הפרקטיקה ואת מלוא היכולות הטכניות, ההלכתיות והמקצועיות בדרך למקצוע תורני מבוקש עם אופק תעסוקתי מבטיח בעולם השחיטה היהודי. הקורס הוא שילוב של קורס שחיטת בהמות וקורס שחיטת עופות בקורס אחד. להרשמה למועד הקרוב פנו אלינו עכשיו

הירשם לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן