איפה לומדים להיות משגיח כשרות?

הרב שמואל גנוט

קורס משגיחי כשרות

מה צריך לדעת לפני שלומדים קורס משגיח כשרות; אין ספק שלהיות משגיח כשרות זה מקצוע לכל דבר ועניין; בקשו המלצות מאנשים שלמדו בעבר קורס משגיחי כשרות

 

מהי עבודתו של משגיח כשרות?

בעבודת המשגיח יש המון עניינים שעליהם הוא אמור לפקח כמו ניפוי קמח, הפרשת חלה, בדיקת חסה שלא יהיו בה חרקים, הפרשת תרומות ומעשרות., בדיקת עופות, ברירת קטניות, מדליק את האש. למעשה, כל אוכל שנכנס לבית העסק חייב לעבור את אישורו של המשגיח.

למשגיח כשרות יש הרבה אתגרים העומדים לפתחו. אלו דורשים יצירתיות, גמישות בזמנים, יחסי אנוש מעולים כדי להסתדר עם השפים, העובדים והמלצרים ושאר נותני השירות במלון או במסעדה או במפעל. כל זה ללא פשרות בנושא הכשרות. רק מי שלמד קורס משגיחי כשרות ידע להתמודד עם כל האתגרים האלו. כגודל האתגרים כך גודל הסיפוק, כאשר מוגש אוכל כשר לסועד.

מה זה קורס משגיחי כשרות:

בשנים האחרונות יותר ויותר מסעדות מעוניינים בתעודת כשרות כיוון שאוכל כשר ובפרט מהדרין הפכו לדרישה סטנדרטית בבתי עסק ומפעלים. כך נוצר צורך רב במשגיחי כשרות. ב"מרכז דעת" מלמדים בקורס משגיחי כשרות איכותי ומקצועי את כל ההלכות הרבות והסבוכות בנושא הכשרות. 

חשיבות מקום הלימודים:

לעיתים אנשים נוטים לחשוב שלהיות משגיח כשרות זה עניין רק של הלכה. אז אנחנו כאן לחדש לכם, כל זה היה נכון בעבר, היום משגיח כשרות הוא מקצוע לכל דבר הן מצד פיתוחים טכנולוגים בתהליך יצור המזון הדורשים הבנה בסיסית בתחום . לכן, חשוב ללמוד בקורס המאושר על ידי הרבנות הראשית לישראל. מקום לימודים טוב מאפשר למצוא עבודה בקלות. 

המלצות:

לפני שתבחרו את המכון בו תרצו ללמוד, בקשו המלצות מאנשים שלמדו בעבר להיות משגיחי כשרות. 

נושאי הקורס: 

תוכנית הלימודים בקורס כפופה להנחיות המוגשות על ידי הרבנות הראשית לישראל. בתוכנית נלמדים הנושאים הבאים: הלכות תרומות ומעשרות, הלכות מליחה והלכות פת עכו"ם. היכרות עם הליכי ייצור מזון וחומרי הגלם היא מהותו של משגיח כשרות.

זמן הלימודים:

הקורס נמשך על פני כ-4 ארבעה חודשים, כחמישה עשר מפגשים.

בסיום הלימודים יידרשו המשתתפים להגיש עבודת גמר בנושא השגחה ותהליכי ייצור מזון ולעבור את מבחני ההסמכה מטעם הרבנות הראשית לישראל.

אם אתם חושבים ללמוד קורס משגיחי כשרות ולהתפרנס בכבוד ממקצוע קודש מכובד, אתם מוזמנים ליצור קשר עם "מרכז דעת" אנו מציעים תוכנית לימודים מהמובילות בארץ.  נשמח לענות לכם על כל שאלה.

הירשם לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן