ההשפעה על דור העתיד בידיים שלך

קורס מדריכי חתנים

תפקידו של מדריך החתנים הוא אולי המשמעותי ביותר בסיוע לזוג צעיר ולחתן בפרט בבניית זוגיות אמיתית ונכונה ובבניית עוד חורבה מחורבות ירושלים. יחד עם כובד האחריות ישנו גם סיפוק גדול שפרנסה בצדו. בשיטה ייחודית, עם כיתות קטנות וליווי מקצועי הטוב ביותר, מלווה הקורס של 'מרכז דעת' כל אחד מתלמידיו בדרך להפיכתם למדריכי חתנים מבוקשים מהשורה הראשונה.

אודות קורס מדריכי חתנים

כשהם ספונים באהלה של תורה, לרוב רובם של החתנים הטריים אין מידע והיכרות קרובה עם עולם הזוגיות וכל מה שכלול בו ומי שמלווה אותם ומכיר להם אותו לראשונה, הוא מדריך החתנים. תפקיד משמעותי זה הוא קריטי בהכנה של החתן לקראת הזוגיות הטריה והוא בעל חשיבות עליונה בסיוע בהקמה של עוד בית של תורה שיתנהל על מי מנוחות ובצורה הטובה ביותר גם לבעל וגם לאישה. תלמידי הקורס זוכים להכשרה מעולה מהשורה הראשונה ולומדים כיצד לסייע לחתן הצעיר להיכנס לחיי הזוגיות ברגל ימין כדי למנוע בעיות בבסיס הקשר ולאפשר בניה של בית יהודי כמו גם שילוב הזוגיות יחד עם אחריות שמגיעה כראש המשפחה העתידית שתוקם הן בפן הפיזי כלכלי, הן בפן הזוגי רגשי והן בפן התורני יהודי. מדריכי חתנים בוגרי 'מרכז דעת' יוצאים אל שוק התעסוקה כשהם מוכשרים לעשות זאת ויוכלו להתפרנס בכבוד ממקצוע תורני מכובד שממלא בסיפוק ובמימוש עצמי.

למה כדאי לך ללמוד קורס הדרכת חתנים דווקא במרכז דעת?

קורסים תורניים מקצועיים

בגלל תוכנית
הלימודים המקיפה

שנבנתה על סמך ניסיון רב בשנים של הכשרת מדריכי חתנים ולא מוותרת על לימודי הדרכת חתנים גם בראי הפסיכולוגיה וגם על פי ההלכה היהודית, כל זאת בשילוב של לימוד עיוני ומעשי.

היחס האישי
והליווי הצמוד

תלמידי המרכז זוכים ללמוד בכיתות קטנות שמבטיחות כי אף תלמיד לא יאבד בסבך החומר. לאחר סיום הקורס וההסמכה, רבני המרכז זמינים לשאלות התלמידים שיודעים כי יש להם גב תורני והלכתי בכל רגע שיצטרכו.

בשביל
העתיד

בשל השם שצבר מרכז דעת בשוק, תעודה של מטעמו ממתגת את הבוגרים כמומחים בתחומם ועל כן מבטיחה פרנסה בשפע בעזרת ה'.

תוכנית הלימודים בקורס מדריכי חתנים

בשל הרגישות הנדרשת ממדריך חתנים, זוכים תלמידי מרכז דעת להתמקצע במגוון תחומים מבלי 

לוותר על אף תחום קריטי שכן, כל אחד מהם עשוי להשפיע על הקמת בית יהודי בישראל. בין השאר:

 • מהות התפקיד
 • התאמת סוג ההדרכה לכל חתן
 • הפן ההלכתי
 • הפן ההשקפתי
 • דיני כלה
 • ליל כלולות
 • הריון ולידה
 • סקירה אנטומית ופיזיולוגית
 • הדרך להשראת שכינה בבית
 • גירושין

משך הקורס

משך הקורס הוא 15 מפגשים המפרשים על פני כ4 חודשים.

בוגרי קורס הדרכת חתנים יזכו לקבל שתי תעודות הסמכה:

 • אישור מדריך מוסמך מטעם הרבנות הראשית לישראל.
 • תעודת הסמכה מטעם 'מרכז דעת'.

הדרישות ללימוד קורס מדריכי חתנים

תנאי קבלה – כדי להתקבל לקורס יש לעבור ראיון עם רב בכיר מטעם מרכז דעת. 
תוך כדי הלימודים – ישנה חובת נוכחות ב-85% מהשיעורים בקורס
עם סיום הלימודים – יש לעבור את המבחן העיוני והמעשי בציון של 75% לכל הפחות.

קורס הדרכת חתנים - הכשרה מקיפה לנישואין בראי היהדות

קורס מסדרי קידושין

הדרכת חתנים הוא אחד מהמקצועות התורניים החשובים בבניין העם היהודי לאורך דורות, ומטרתו לסייע לזוגות צעירים להקים בית ומשפחה בישראל, במיוחד לאור הקשיים שבהם עלולים להיתקל אותם זוגות במהלך שנת הנישואים הראשונה שלהם.

רוב החתנים מגיעים לנישואין היישר מהסטנדר ותיווך נכון של עולם הזוגיות עשוי להיות ההבדל בין נישואין מאושרים לכאלה שיקלעו למשבר ח"ו. חשוב כי העוסקים בתחום יכירו את מהות תפקידו של מדריך חתנים, מהם השלבים בהם על החתן הטרי לקבל הדרכה ועל היקפה, על הסוגים השונים של הדרכת חתנים והתאמת הסוג הנכון לכל חתן, איך לדבר עם החתן ואיך לאמץ גישה מכילה סביב מוסד הנישואין והזוגיות ביהדות. בשל היקפו הרב של החומר ורגישותו של המקצוע, חשוב ללמוד בקורס המקצועי ביותר כפי שמציע 'מרכז דעת' בדרך למקצוע מלא בזכויות, הגשמה עצמית ובעז"ה גם פרנסה.

מהנעשה במרכז דעת
דילוג לתוכן