מתאים לך להיות סופר סת"ם מעולה!

קורס סופרי סת"ם

הקורס המקיף ביותר לכתיבת הסת"ם שיעניק לך את היכולת לכתוב במומחיות ספרי תורה, תפילין, מגילות ומזוזות. בסיום הקורס תוכל להתפרנס בכבוד כשמאחוריך יעמוד צוות המרכז, יענה לשאלות ויעניק לך גב הלכתי ומקצועי שבזכותו תוכל גם אתה להצטרף אל הבוגרים שכבר עובדים ומצליחים.

אודות קורס סופרי סת"ם

סופרי הסת"ם צריכים להיות בעלי שילוב תכונות הכרחי להצלחה: כתב יד יפה, יראת שמים ויכולת לכתוב מדויק. קורס כתיבת סת"ם של מרכז דעת מעניק לכל אחד מתלמידיו את מלוא הכלים כדי להגיע לרמה הגבוהה ביותר בכל אחד מהתכונות הנדרשות מסופר סת"ם. באמצעות כיתות קטנות וליווי רבני ומקצועי מהטופ של המקצוע, תלמידי המרכז יצאו כשבידיהם כל הכלים להצלחה ופרנסה בכבוד.

למה ללמוד דווקא בקורס סופרי סתם של מרכז דעת?

בגלל הותק
והניסיון

הניסיון רב השנים שנצבר ב'מרכז דעת' במשך שנים ארוכות של לימוד, הוראה והדרכה, מאפשר לנו לתת לך את המסגרת המקצועית ביותר. זאת יחד עם השם הטוב שנוצר למרכז במשך השנים, יסייעו לנו להוביל אותך בדרך למקצוע תורני מבוקש.

בגלל
הלמידה

בקורס סופרי סת"ם של מרכז דעת תוכלו לרכוש מקצוע בעל חשיבות אדירה לעם היהודי בצורה המקצועית ביותר האפשרית. הלמידה נעשית בכיתות קטנות ועם ליווי מקצועי ורבני כדי להבטיח את הצלחת כל אחד מתלמידי הקורס.

בגלל הליווי
בסיום הקורס

במרכז דעת לא נזרוק אותך למים הסוערים המקצועיים לבד אלא נלך יחד איתך יד ביד גם אחרי סיומו של הקורס הרשמי. מומחי המרכז והרבנים יעמדו לרשותך בכל שאלה מקצועית והלכתית כדי שיהיה לך את הגב והביטחון בדרך להצלחה בעזרת ה'.

בנוסף לקורס כל תלמיד יקבל ערכת סופרים מלאה + שולחן סופרים מקצועי + סדנת שיווק עצמי + רכישת המגילות שנכתבות בקורס על ידי סוחר.

תוכנית הלימודים בקורס סופרי סת"ם

תכנית הלימודים כוללת הכשרה השקפתית והלכתית לצד הכשרה מעשית מקיפה. בין התכנים הנלמדים:

 • רקע הלכתי מקיף
 • היכרות עם סוגי הקולמוסים השונים
 • הכנת קולמוס
 • התאמת זווית הקולמוס וגודלו
 • שמות הקודש + כתיבה מעשית
 • במסגרת הקורס כל תלמיד יכתוב בעצמו מגילה שאותה יוכל למכור לבחירתו לסוחר סת"ם.

משך הקורס

משך הקורס הוא כ-18 מפגשים המתפרשים על פני כחמישה חודשים.

איזו תעודה מקבלים בסיום קורס כתיבת סתם?

בסיום הקורס מקבלים הבוגרים הסמכות מגורמים מוכרים ומוערכים בין סופרי הסת"ם:

 • תעודת הסמכה ממרכז דעת.
 • תעודה מטעם 'משמרת סת"ם' ו/או תעודה מטעם 'יד רפאל'.

הדרישות ללימוד קורס סופרי סת"ם

בין בוגרי הקורס נמנים סופרי סת"ם בכירים ומוכרים. כדי להצטרף להצלחה, על כל תלמיד:

 • לעבור ראיון אישי עם רב בכיר
 • נוכחות של 85% בכלל השיעורים במסלול
 • ציון  75% במבחן, העיוני והן המעשי

מידע נוסף על כתיבת סת"ם

קורס סופרי סתם

מה לומדים בקורס סופרי סת"ם?

בקורס סופרי סת"ם לומדים לכתוב ספרי תורה, תפילין ומזוזות שאותם כותבים בכתב אשורית. הקורס מתחיל בלימודי הלכתי של הלכות כתיבת סת"ם, דיני הקולמוס, הנוצה, הדיו והקלף, עוברים ללימוד הפן ההלכתי של הכתיבה עצמה ועוברים לעיקר שזה כתיבה מעשית.

לעבודתו של סופר הסת"ם השפעה על העברת התורה מדור לדור. מדובר בעבודת קודש חשובה במיוחד שראויה להיעשות במומחיות המירבית. העבודה מלווה בתחושת בחושת שליחות גדולה שכן היא מאפשרת ליצור עוד חוליה בשרשרת העברת התורה של העם היהודי וכשרואים את התוצאה הסופית אי אפשר שלא לחוש סיפוק אדיר מתוצאותיה לאחר ימים ולילות של עבודה. 

בשל כך סופר סת"ם צריך להיות בקי במיוחד בהלכות הכתיבה, זאת יחד עם יראת שמים גדולה. ישנן הלכות רבות ומנהגים שונים בכתיבה על פיהם חייב הסופר לכתוב, ביניהן כללים כמו שימוש ביד ימין או שמאל, טבילה במקווה לפני כתיבת שם השם, צורת האות, באיזה סוג נוצה לכתוב ובאיזה סוג קלף להשתמש.

בשל כך, מעבר ללימוד הבסיסי של הכתיבה וההלכות, מרכז דעת מציע הרצאות של סופרי סת"ם ורבנים בעלי שם, שיבנו גם את הבסיס ההשקפתי לכתיבה ויתנו את הדגש על הקודש שבכתיבה.

מהנעשה במרכז דעת
דילוג לתוכן