מתאים לך להיות רב מקדש מבוקש!

קורס מסדרי חופה וקידושין

כמקצוע המלא בחשיבות לבניית הבית היהודי, לרב המקדש יש תפקיד משמעותי בבניית עוד לבנה מחורבות ירושלים והקמת עוד בית יהודי. בוא להיות חלק ממערך רבנים בעלי מקצוע מבוקש ונדרש מאוד. בקורס של מרכז דעת תזכה בלמידה מיטבית בקבוצות קטנות וליווי מקיף עד להסמכה כעורך חופות ורב מקדש המתפרנס בכבוד.

אודות קורס מסדרי חופה וקידושין

כ-35 אלף זוגות מתחתנים מדי שנה בישראל בחתונות כדת משה וישראל בהן נדרש רב מקדש שיערוך את החופה. מתוך רגישות, אכפתיות והבנה של חשיבות המעמד, תפקידו של הרב המקדש להתאים את החופה לרצונותיו של הזוג כדי לאפשר להם להינשא בצורה תואמת לדרישות ההלכה ולחוות את היום הגדול בחייהם בצורה הטובה ביותר האפשרית.בשל העובדה שחלק ניכר מהזוגות אינם דתיים, תפקידו של הרב המקדש להוות את החוליה המקשרת בין דרישות ההלכה לבין הזוג ולנסות להאהיב עליהם את החוויה ולא ליצור אצלם ריאקציה מחופה דתית. בקורס שנבנה מתוך ניסיון בשטח, ב'מרכז דעת' תלמד לעומק את הדרישות ההלכתיות מחד ואת המיומנויות לנהל חופה מאידך, כדי להפוך לעורך חופות ורב מקדש בכבוד.

למה ללמוד קורס עריכת חופה וקידושין
ולהיות רב מקדש דווקא במרכז דעת?

קורסים תורניים מקצועיים

בגלל תוכנית
הלימודים המקיפה

שנבנתה על סמך ניסיון רב בשנים של עריכת חופות ולא מוותרת על כל פן ואספקט בהיכרות עם התחום כדי שכל בוגר 'מרכז דעת' יגיע לשוק עריכת חופות הכי מומחה שאפשר.

היחס האישי
והליווי הצמוד

תלמידי המרכז זוכים ללמוד בכיתות קטנות שמבטיחות כי אף תלמיד לא יאבד בסבך החומר. לאחר סיום הקורס וההסמכה, רבני המרכז זמינים לשאלות התלמידים שיודעים כי יש להם גב תורני והלכתי בכל רגע שיצטרכו.

בשביל
העתיד

בשל השם שצבר מרכז דעת בקרב עורכי החופות ורבנים, תעודה של מטעמו ממתגת את הבוגרים כמומחים בתחומם ועל כן מבטיחה פרנסה בשפע בעזרת ה'.

בנוסף לקורס כל תלמיד מקבל סדנת שיווק עצמי + ביצוע של חופות מעשיות

תוכנית הלימודים בקורס מסדרי חופה וקידושין

בקורס ינתן דגש על פרקטיקה והלומדים יוכלו להצטרף לרבנים לעריכת חופות בזמן אמת כדי לצבור ניסיון

  • חופה וקידושין בסוגיות של אבן העזר וחושן משפט
  • הכנה למבחן ברבנות הראשית.
  • למידה בפועל בשטח

משך הקורס

משך הקורס הוא כ-15 מפגשים המתפרשים על פני כ4 חודשים.

בוגרי הקורס זוכים לקבל שתי תעודות יוקרתיות
שתפתחנה בפניהם שערים בעזרת ה':

  • תעודה מטעם הרבנות הראשית לישראל 
  • תעודת הסמכה מטעם 'מרכז דעת'

הדרישות ללימוד קורס מסדרי חופה וקידושין

תנאי קבלה – כדי להתקבל ללימודים יש לעבור ראיון עם רב בכיר מטעם 'מרכז דעת'.
תוך כדי הלימודים – חובת נוכחות ב-85 אחוזים מהשיעורים.
עם סיום הלימודים – מבחן עיוני ומעשי אותו יש לעבור בציון של 75% לפחות.

קורס עורכי חופות - למה ללמוד את המקצוע?

בשל העובדה שהחוק בישראל קובע שהרישום לנישואין נעשה דרך הרבנות ובשל העובדה שהרבנות מכירה רק בחופות שנערכו על ידי רבנים בעלי תעודה מוכרת, עשרות אלפי החופות שנערכות מדי ערב במהלך השנה מאפשרות אפיק תעסוקתי נרחב במקצוע תורני ומלא בשמחה. ליווי של זוגות ברגעים המרגשים בחייהם, כאלה שלעתים לא קשורים ליהדות למרות יהדותם, ממלא בסיפוק ומלא באחריות מחד ומבטיח פרנסה בשפע, שכן עורך חופות מרוויח 500-1000 שקל לחופה. 

בקורס של מרכז דעת תקבל את כל הידע המקצועי הנדרש ברמה ההלכתית ותזכה להכשרה מעשית בשטח בליווי של רבנים לעריכת חופות כדי שכבוגר הקורס תוכל לצאת אל שוק התעסוקה ולהתחיל לעבוד באופן מיידי בעזרת ה'.

מהנעשה במרכז דעת
דילוג לתוכן